top of page

יתרונות רבים וחשובים של מוצרים שאני מכינה לצד חסרון קטן של אי זמינות מיידית

  1. אני מכינה מוצר בהתאם לדרישה ובהתאמה אישית לבעיה/סוג עור. החיסרון בכך הוא שאין לי מוצרים זמינים מיידית, אבל היתרונות במוצרים שאני מכינה, למיטב הבנתי, עולים על החיסרון של אי זמינות ומפורטים בסעיפים הבאים.

  2. המוצרים טריים ״ישר מהתנור״ כך שהשמנים טריים ולא מחומצנים כמו במוצרים שעומדים חודשים על המדף, אין צורך במשמרים סינתטיים חזקים, אלא מספיקה כמות מזערית של משמר טבעי שמאושר לשימוש במוצרים אורגניים (מוצרים על בסיס פאזה שומנית בלבד כגון סרום ומשחות לא מכילים משמרים, אלא רק נוגדי חימצון שנלחמים ברדיקלים החופשיים בעור ומונעים התחמצנות השמנים במוצר). המוצרים עד המסירה ללקוחה וגם חומרי הגלם ( בייחוד שמני בסיס רב בלתי רוויים) נשמרים במקרר למניעת התחמצנות השמנים בהם.

  3. חומרי גלם הכי איכותיים מכל קצוות העולם (מארה״ב, ואירופה מספקים שמתמחים בייצור שמני בסיס ואתריים אורגנים) שאני יודעת שתהליך הפקתם אופטימלי (קרי כבישה קרה, לא מזוקקים, ללא סולבנטים בתהליך ההפקה), בעלי חותמת אורגנית מוכרת, יודעת תוקפם (לא קונה כמעט מספקים בארץ כי לרוב אין חותמת אורגנית ולא מצוין תוקף, והרבה שמני בסיס מזוקקים או לא מכבישה קרה - ניתן גם לדעת לפי היעדר צבע וריח). בנוסף, איני משתמשת בשמנים זולים עתירי אומגה 6 פרודלקתית המאיצה הזדקנות העור כגון: שמן חמניות, שומשום וזרעי ענבים (כן, גם שמן זרעי ענבים הנמכר בחנויות טבע אינו בריא כפי שמתיימר להיות כי מופק בכבישה חמה, נטול נוגד חימצון רזוורטרול אשר מסיס במים ולא עובר לשמן ועתיר באומגה 6).

  4. לא חוסכת בחומרי גלם יוקרתיים כי לא מנסה לעשות על זה רווחים. משתמשת בחומרים שבהם מכינה תכשירים לעצמי ומשפחתי (ולא מחזקיה חומרי גלם לא איכותיים) וזה הכי טוב, מכיוון שאני נמנעת מלהכניס רעלים לגופי, הן דרך מזון והן דרך העור (חלק נכבד מרכיבי המוצרים הקוסמטיים חודרים לנימי הדם).

  5. מפרטת על כל מוצר רכיבים ואילו מהם אורגניים, ולרוב גם מציינת אחוז רכיבים אורגנים. על הרבה מוצרים שנמכרים ברשתות מצוין שהם אורגנים, אך בפועל אחוז הרכיבים האורגנים בחלקם נמוך מאוד ולכן כדאי לבדוק. בייחוד אם קונים מוצר ארומתרפי אורגני הכי חשוב ששמנים אתריים יהיו אורגנים כי טיפת שמן מופקת מכמות אדירה של עלי כותרת של פרחים למשל, ואינך רוצה לקבל בטיפה זו ריכוז אדיר של חומרי הדברה (מסרטנים נוירוטוקסים וגורמים לדיסבלאנס הורמונלי) שיחדרו לזרם הדם!

  6. מציינת תוקף על כל מוצר שנקבע לפי חומר גלם עם ה"פג תוקף" הקצר ביותר, ולכן אותו סרום/קרם יכול להיות פעם עם תוקף x ופעם עם y. תמיד הפריע לי שעל מוצרים שקונים בפארמים לא מצוין תוקף, אלא במקרה הטוב כמה זמן תקפים מהפתיחה. ומה אם המוצר כבר עמד שנה על המדף? האמת, עם כל החומרים המשמרים שיש שם באמת אין סיכוי שיתקלקל, אבל הפאזה השומנית תתחמצן, וכך יחדרו לגוף רדיקלים חופשיים שמאיצים הזדקנות העור והגוף והופעת מחלות תלויות גיל, כגון אלצהיימר, סרטן, פרקינסון.

  7. יתרון אחרון חביב, אבל חשוב ביותר- אני מכינה את המוצרים והקרמים מאפס מחומרי גלם איכותיים, בניגוד למשווקי קרמים ארומתרפיים רבים אשר קונים כמות גדולה של קרם בסיס טבעי זול (שלא ברור כמה זמן עמד אצל היצרן ולא ידוע ממה מורכב ועד כמה טבעי) ומוסיפים לתוכו שמנים אתריים ואולי עוד כמה חומרים פעילים. לזה צריך להוסיף עוד את הזמן שהקרם הסופי עומד על המדף אצל המשווק... אז אם רוצים מוצר טרי ואיכותי וקונים אצל משווקת קרמים טבעיים, כדאי לתחקר אותה אם היא מכינה את המוצרים מאפס...


למרות היתרונות החשובים והייחודיים של המוצרים שלי, מחירם דומה ואחרי הנחה אף נמוך משמעותית ממוצרים מקבילים באיכות נחותה. מדוע? כי אני מוכרת לאנשים שאני מכירה ועושה זאת לא בשביל להרוויח הון כספי. הייעוד שלי לעזור לאנשים והרווח שלי הוא טלפונים וסמסים עם הכרת התודה שלכן/ם חברותיי וידידי , אשר גורמת לי להרגיש שאני מועילה, תורמת ומוערכת.

קוסמטיקה טבעית לעומת אורגנית
 

bottom of page